Wyślij jedno zapytanie do wszystkich redaktorów i wybierz najlepszą ofertę! ZamówPlan pracy / Bibliografię
Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki - konkretne wskazówki

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki - tematy i konkretne porady.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki to na pewno dla studentów spore wyzwanie. W tym artykule publikujemy całą masę ciekawych porad, które na pewno pomogą Tobie w działalności naukowej. Poza tym zaprezentujemy tutaj wiele, ciekawych tematów na prace dyplomowe z zakresu Anglistyki.

Pisanie pracy z Anglistyki poszerza Twoje horyzonty!

Pierwszorzędną kwestią w działalności naukowej jest na pewno określenie odpowiedniej problematyki, na swoją pracę dyplomową. W przypadku Anglistyki bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pisanie o twórczości danego pisarza, którego sobie cenisz. Alternatywą może być pisanie o konkretnej metodzie nauki angielskiego. Dobry temat można poznać po tym, że jest on nie tylko pasjonujący, ale wiążą się z nim również ciekawe perspektywy zawodowe. Poniżej prezentujemy rozmaite, przykłady prac dyplomowych z zakresu Anglistyki.

Tematy prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki - przykłady

Analiza nauczania języka angielskiego metodą Callana.
Rola filmów w nauczaniu języka angielskiego.
Motywowanie dzieci do nauczania języka angielskiego.
Brytyjska poezja podczas II wojny światowej.
Czarne charaktery i ich motywacje w anglojęzycznej literaturze.
Różne wymiary zła w twórczości Szekspira.
Analiza efektywności nauczania metodą modułową.
Różne metody nauczania mówionego języka angielskiego..
Motyw wojny w twórczości J.R.R. Tolkien'a.
Magia i zjawiska nadprzyrodzone w brytyjskiej literaturze.
Kruchość wartości ludzkich w obliczu okrucieństwa totalitaryzmów w twórczości Orwella.
Różne teorie spiskowe w twórczości angielskojęzycznych autorów.
Brytyjska poezja w obliczu różnych konfliktów zbrojnych.
Władza, która deprawuje w różnych utworach brytyjskich autorów.
Motyw miłości w utworach J.K. Rowling.
Różne wizje przyszłości w utworach angielskojęzycznych pisarzy science-fiction.
Zdrada i jej konsekwencje w brytyjskiej literaturze.
Różne oblicza rycerstwa w twórczości brytyjskich poetów.
Symbolika dobra i zła w twórczości J.R.R. Tolkiena.

Jeśli wciąż masz trudność z określeniem problematyki swojej pracy dyplomowej z Anglistki, to zawsze możesz skorzystać z pomocy swojego promotora. On na pewno doradzi Tobie, jakąś ciekawą problematyką. Jeśli zaakceptuje on zarówno temat Twojej pracy dyplomowej, jak i przedstawiony mu spis treści, to nie ma co czekać, tylko czas rozpoczynać pisanie swojego licencjatu bądź pracy magisterskiej z Filologii Angielskiej.

Tworzenia prac licencjackich i magisterskich z Anglistyki - kolejne etapy działalności naukowej. 

Ogólnie działalność naukową można określić jako proces, który składa się z wielu cykli. Idealnie ten proces odwzorowuje model PDCA, zwany również cyklem Demiurga. Dzieli on proces działalności na cykle, natomiast każdy cykl składa się z czterech etapów. Etapy te to: planowanie (plan), robienie (do), recenzowanie (check), a na końcu dopasowanie (act). Schemat pojedynczego cyklu działalności umieszczono poniżej.

pdca-sun.png

Pierwszym etapem cyklu działalności naukowej jest planowanie (plan). W tym etapie musisz przede wszystkim zaplanować swoje naukowe posunięcia. Podziel więc spis treści swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej z Anglistyki, a następnie określ co, jak długo będziesz robić. Planowanie to klucz do sukcesu nie tylko w biznesie, ale również w nauce. Cele, jakie sobie zakładasz, muszą być przede wszystkim realne, mierzalne oraz zamieszczone w danym czasie. Nie bez powodu uczy się szachistów, że "lepiej mieć słaby plan, niż żaden". Poza tym pewne założenia zawsze można z czasem skorygować.

„Nasze przeznaczenie nie leży w gwiazdach, ale w nas samych".
William Szekspir

Drugim etapem cyklu działalności naukowej jest już właściwe tworzenie licencjatu bądź pracy magisterskiej z Anglistyki. Etap ten nazywa się robienie (do). Aby być dobrym naukowcem, musisz mieć odpowiednie nastawienie do działalności naukowej. W tworzeniu naukowego tekstu najlepiej sprawdzi się pragmatyzm podparty systematyką w działaniu. Innymi słowy, aby osiągać sukcesy naukowe, musisz być przede wszystkim realistą, który ma świadomość, że bez regularnego wysiłku intelektualnego, ciężko jest o pożądane rezultaty. Poza tym realista jest przygotowane na rozmaite trudności, które muszą wystąpić podczas tworzenia pracy dyplomowej. Skrajny optymista zwątpi, gdy pojawią się pierwsze problemy, a pesymista od razu się podda. To właśnie pragmatyk zajdzie najdalej w pisaniu prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki.

Tworzenie pracy dyplomowej z Anglistyki jest sporym wyzwaniem!

Warto tutaj wrócić, do rzeczy, która została już zasygnalizowana. Mianowicie chodzi tutaj o systematykę. Jeśli zostawiać będziesz wszystko na ostatnią chwilę, to poniesiesz naukową porażkę. Staraj się więc tworzyć swoją pracę dyplomową z Anglistyki przez minimum półtora godziny dziennie. Dzięki takiemu postępowaniu będziesz generować dużo materiału na swój licencjat lub pracę magisterską z Anglistyki.  Jak mawiał Mike Tyson, "niezależnie jak dobry jesteś, bez dyscypliny jesteś nikim". Systematyczne, zdyscyplinowane działanie jest jednym z kluczy do sukcesu w działalności naukowej.

"Język jest mapą drogową kultury. Mówi skąd ludzie pochodzą i dokąd zmierzają".
Rita Mae Brown

Kolejny etap cyklu działalności naukowej jest recenzowanie (check). Na tym etapie trzeba oszacować, czy to, co tworzysz, stoi na odpowiednim poziomie i czy są wymagane rozmaite poprawki. Na pewno najlepszym recenzentem Twoich naukowych działań będzie przede wszystkim Twój promotor. On na pewno oceni, czy to, co tworzysz stoi na odpowiednim poziomie merytorycznym. Jego wytyczne muszą być dla Ciebie drogowskazem, jeśli chodzi o działalność naukową. 

"Iloma językami mówisz – tyle razy żyjesz. Jeśli znasz tylko jeden, żyjesz tylko raz".
Czeskie przysłowie

Ostatnim etapem cyklu działalności naukowej jest dopasowanie (act). Tutaj po prostu wdrażasz poprawki, o których mówił Tobie, Twój promotor. W tym etapie musisz też skorygować cele w swoim planie. Etap dopasowania wieńczy pierwszy cykl działalności naukowej i stanowi punkt wyjścia do kolejnego cyklu działalności naukowej. Tutaj znowu jest planowanie, robienie, sprawdzanie i dostosowanie. Każdy kolejny cykl działalności naukowej powinien być dla Ciebie łatwiejszy, ponieważ zyskujesz na doświadczeniu i warsztacie. Następowanie po sobie kolejnych cykli działalności naukowej przedstawiono na poniższym schemacie. Cykle działalności naukowej trwają tak długo, aż z sukcesem napiszesz swoją pracę licencjacką, bądź pracę magisterską z Anglistyki.  

kisspng-pdca-continual-improvement-process-project-managem-the-key-to-lean-plan-do-check-act-allabo-5ba3b5993385c3.3258373915374555132111.png

Kolejne porady dotyczące pisania prac magisterskich i licencjackich z Anglistyki.

Na pewno pisanie pracy dyplomowej z Anglistyki będzie dla Ciebie łatwiejsza, jeśli będziesz ją tworzyć w komfortowych warunkach. Postaraj się więc o zakupienie wygodnego, ergonomicznego fotela. Zaopatrz się w sprawny komputer, który będzie wyposażony w dwa monitory i drukarkę. Powinieneś mieć na nim program antywirusowy, aby nie utracić owoców swojej pracy naukowej. Naturalnie musisz mieć również dostęp do szybkiego Internetu. Wyposaż się również w specjalne podkładki, dzięki czemu będziesz mógł analizować pozycje naukowe w pionie. Ergonomia miejsca pracy jest ważna, ponieważ ciężko jest odnosić sukcesy w niewygodnym stanowisku.

Praca dyplomowa z Anglistyki może być Twoim mocnym atutem na rynku pracy!

Warto pomyśleć również o swojej bibliografii. Najlepiej nie zamieszczać tam pozycji książkowych starszych niż ostatnich 10 lat. Poza tym warto tam zamieścić pozycje swojego promotora oraz recenzenta. Dzięki temu pokazujesz, że szanujesz ich naukowe osiągnięcie. Takie zagranie może zjednać Tobie wiele sympatii, co ma swoje znaczenia, ponieważ w każdej ocenie jest jakaś doza subiektywizmu, nawet jeśli jest to praca magisterska lub licencjacka z Anglistyki

Pisanie prac magisterskich i licencjackich na kierunku Anglistyka - podsumowanie. 

Pisanie prac magisterskich i licencjackich na kierunku Anglistyka to z pewnością dla studentów niełatwe zadanie. Na pewno łatwiej mu podołasz, jeśli będziesz stosował zaprezentowane tutaj porady. Napisanie pracy dyplomowej z Anglistyki wskazuje, że biegle władasz językiem Szekspira. Osoby, które świetnie znają język angielski, są bardzo poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Dobrze napisany licencjat lub praca magisterska z Anglistyki mogą być dla Ciebie świetnym wstępem do błyskotliwej kariery. 

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę dyplomową z Anglistyki i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie!
Prace licencjackie i magisterskie z Anglistyki