Wyślij jedno zapytanie do wszystkich redaktorów i wybierz najlepszą ofertę! ZamówPlan pracy / Bibliografię
Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pięlęgniarstwa - jak odnieść sukces?

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pięlęgniarstwa - jak odnieść sukces?

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa to dla studentów okazja, aby zdobyć cenną wiedzę, która może zaprocentować w przyszłości. Nie od dziś wiadomo, że osoby z wykształceniem medycznym są potrzebne pod każdą szerokością geograficzną i w każdym ustroju. W poniższym artykule przedstawiamy cały szereg wskazówek, które pomogą Tobie w tworzeniu pracy dyplomowej z Pielęgniarstwa. Poza tym zaprezentujemy rozmaite, przykładowe tematy takich prac. Możliwe, że któryś spośród nich będzie dla Ciebie interesującą inspiracją.

Praca dyplomowa z Pielęgniarstwa jest sporym wyzwaniem!

Zacznijmy od rzeczy fundamentalnej dla każdej pracy naukowej, jaką jest wybór odpowiedniej tematyki. Nie może być ona dobrana w sposób przypadkowy. Wręcz przeciwnie. Zagadnienie, o którym chcesz pisać, powinno być powiązane z tymi rzeczami, którymi chcesz się zajmować podczas swojej pielęgniarskiej kariery. Można powiedzieć, że idealny temat na Twój licencjat bądź pracę magisterską z Pielęgniarstwa jest nie tylko dla Ciebie pasjonujący, ale ma on również mieć pozytywny wpływ na Twoją wymarzoną karierę. Poniżej prezentujemy rozmaite, przykładowe tematy prac dyplomowych z zakresu Pielęgniarstwa. Możliwe, że któryś spośród nich spodoba się Tobie. Twój temat musi korespondować z  wizją Twojej kariery, ponieważ to ona stanowi siłę, która napędza Ciebie do działania.

Tematy prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa

 1. Charakterystyka choroby zatorowo – zakrzepowej.
 2. Czynności pielęgniarskie wobec osoby z białaczką limfatyczną
 3. Cukrzyca jako przykład choroby cywilizacyjnej.
 4. Charakterystyka cukrzycy typu 2.
 5. Choroby nowotworowe jako narastający problem Zdrowia Publicznego.
 6. Wirusowe zapalenia wątroby typu C- przyczyny, profilaktyka i sposoby leczenia.
 7. Działania pielęgniarskie wobec pacjenta z astmą oskrzelową.
 8. Jakość życia pacjentów po przebytym udarze mózgu.
 9. Obowiązki pielęgniarskie w oddziale neurologicznym.
 10. Czynności pielęgniarskie wobec pacjentów z bólem nowotworowym.
 11. Obowiązki pielęgniarskie w oddziale neurologicznym.
 12. Opieka pielęgniarska wobec pacjenta ze stwardnieniem rozsianym.
 13. Rak trzuski - gruntowna charakterystyka choroby.
 14. Chorobą wrzodowa żołądka-charakterystyka oraz czynności pielęgniarskie wobec pacjentów z tą chorobą.
 15. Pielęgniarska opieka nad pacjentem operacji guza mózgu.
 16. Czynności pielęgniarskie wobec pacjenta po alloplastyce stawu biodrowego.
 17. Pielęgniarska opieka nad pacjentem po zabiegu stawu biodrowego
 18. Opieka pielęgniarska nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego.
 19. Czynności pielęgniarskie wobec osoby po udarze mózgu.
 20. Opieka pielęgniarska nad chorym z krwotokiem podpajęczynówkowym.
Praca dyplomowa z Pielęgniarstwa może pomóc Tobie w karierze!

Jak widać większość tematów prac licencjackich i magisterskich z Pielęgniarstwa stanowi analizę działań pielęgniarskich wobec pacjentów z konkretnymi chorobami i urazami. Jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego zagadnienia na swoją pracę dyplomową z Pielęgniarstwa, to pomocą może Tobie na pewno służyć Twój promotor. On ma bardzo bogatą wiedzę nie tylko z zakresu medycyny, ale również z zakresu szeroko pojętej działalności naukowej. Na pewno będzie on w stanie podsunąć Tobie jakieś ciekawe zagadnienie na Twój licencjat bądź pracę magisterską z zakresu Pielęgniarstwa. Jeśli akceptuje on problematykę Twojej pracy dyplomowej z Pielęgniarstwa wraz z jej spisem treści, to czas rozpocząć swoją działalność naukową. 

Tworzenie prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa - kolejne kroki do sukcesu.

Z pewnością wszelka działalność naukowa jest procesem, który można podzielić na cykle, natomiast pojedynczy cykl można podzielić na etapy. Świetnie sprawdza się tutaj model PDCA. Dzieli on pojedynczy cykl na następujące etapy: planowanie (plan), robienie (do), ocenianie (check) i dostosowanie (act). Poniższy schemat pokazuje, jak powinien wyglądać pojedynczy cykl działalności naukowej, którą w tym wypadku jest pisanie pracy magisterskiej lub licencjackiej z Pielęgniarstwa.

prace dyplomowe - pielęgniarstwo

Planowanie stanowi pierwszy etap w cyklu działalności naukowej. Podziel spis treści swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej z Pielęgniarstwa na części, a następnie sobie ustal co, jak długo będziesz tworzyć. Nie bez powodu Abraham Lincoln twierdził, że "każda praca jest możliwa do wykonana, jeśli podzielić ją na małe odcinki". Podobnie jest przy pisaniu licencjatu lub pracy magisterskiej z Pielęgniarstwa. Cele, jakie przed sobą stawiasz, muszą być przede wszystkim realne, mierzalne oraz umieszczone w danym przedziale klasowej. Taki plan działalności naukowej nie musi być idealny, ale jak to mawiają szachiści "lepszy słaby plan, niż żaden". Dobre planowanie jest podstawą sukcesu nie tylko w biznesie, ale również i w sporcie i w działalności naukowej.

Pielęgniarstwo jest bardzo perspektywicznym kierunkiem!

Jeśli masz odpowiedni plan działalności naukowej, to czas przejść to kolejnego etapu cyklu dzielności naukowej. Jest to etap robienia (do). Tutaj po prostu tworzysz swoją pracę dyplomową, według uprzednio przygotowanego planu. Warto sobie omówić, jaka powinna być Twoja mentalność, aby z sukcesem napisać swoją pracę licencjacką lub magisterską z Pielęgniarstwa. Przede wszystkim musisz być realistą, który działa w sposób metodyczny i systematyczny. Skrajny optymizm bądź pesymizm nie dadzą Tobie tak dobrych rezultatów, jak właśnie pragmatyzm. Przykładowo przesadny optymista od razu się załamie, jak na horyzoncie pojawią się pierwsze problemy. Pesymista od razu się podda. To właśnie realizm da Tobie najlepsze wyniki, ponieważ będziesz mentalnie przygotowane na trudności, jakie podczas pisania pracy dyplomowej z Pielęgniarstwa mogą się pojawić.

„Jeżeli chcesz odnieść sukces, musisz skupić się na tym, czego możesz dokonać, a nie na tym, czego nie możesz".
John C. Maxwell

Warto również poruszyć tutaj kolejną kwestię, jaką jest systematyka. Staraj się tworzyć swoją pracę licencjacką lub magisterską z Pielęgniarstwa przez dwie, trzy godziny dziennie. Dzięki takiemu postępowaniu będziesz kreować dużą ilość materiału na swoją pracę dyplomową. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę może doprowadzić Ciebie do naukowej porażki. Działanie w sposób regularny wyróżnia najlepszych naukowców. Jak twierdził Einstein "geniusz to 1% talentu i 99% ciężkiej pracy". Systematyka to podstawa sukcesu w wielu dziedzinach, w tym w pisaniu pracy prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa.

Licencjat lub praca magisterska z Pielęgniarstwa może dać Tobie przydatną wiedzę!

Kolejnym etapem w cyklu działalności naukowej jest ocenianie (check). Tutaj trzeba oszacować, czy tekst, który tworzysz, ma odpowiednią wartość merytoryczną. Najlepszym recenzentem Twojego materiału będzie Twój promotor. On ma bardzo bogatą wiedzę zarówno jeśli chodzi o medycynę, jak i działalność naukową. Na pewno oceni, czy to, co tworzysz, ma wysoką jakość, czy też niezbędne są rozmaite poprawki. Generalnie wytyczne Twojego promotora powinny wyznaczać kierunek, w którym Twoja działalność naukowa powinna zmierzać. Na pewno pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa sprawia olbrzymie trudności tym studentom, którzy nie współpracują regularnie z osobami, które ich promują.  

"Jeśli jesteś gotów robić tylko to, co łatwe, życie będzie trudne. Ale jeśli jesteś gotów robić to, co trudne, życie będzie łatwe".
T. Harv Eker

Ostatnim etapem cyklu działalności naukowej jest dostosowanie (act). Tutaj po prostu wdrażasz poprawki, które zalecił Tobie Twój promotor. Poza tym możesz skorygować tutaj plan swojej działalności naukowej, aby był on bardziej realny i lepiej sprawdzał się w działaniu. Etap dostosowania zamyka pierwszy cykl działalności naukowej i stanowi początek kolejnego cyklu naukowego. W nim również jest planowanie, robienie, ocenianie i korygowanie. Te cykle działalności naukowej trwają tak długo, aż z sukcesem napiszesz swoją pracę licencjacką lub magisterską z zakresu Pielęgniarstwa. Następowanie po sobie kolejnych cyklu działalności naukowej przedstawiono na poniższym schemacie. 

prace magisterskie i licencjackie -pielęgniarstwo

Następne wskazówki dotyczące pisania prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa

Ciężko jest osiągać wielkie sukcesy naukowe, jeśli pracujesz w miejscu pracy, które jest nieuporządkowane i nieergonomiczne. Zadbaj więc o odpowiedni fotel, aby można było na nim wysiedzieć wiele godzin, naukowej działalności. Poza tym warto zwrócić uwagę na komputer. Musi być on sprawny oraz wyposażony w drukarkę, dwa monitory oraz program antywirusowy. W ergonomię miejsca pracy warto inwestować pieniądze, ponieważ ona przekłada się bezpośrednią na Twoją wydajność.

"By zwyciężać, trzeba być pewnym swego celu, czyli wiedzieć czego się pragnie. Niezbędne jest też głębokie pragnienie, by to zdobyć".
Napoleon Hill

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest Twoja bibliografia. Medycyna wciąż się rozwija, więc staraj się dobierać do swojej pracy dyplomowej pozycje książkowe, które są nie starsze niż ostatnie 10 lat. Dzięki takiemu podejściu będziesz mieć pewność, że tworzysz swoją pracę dyplomową na podstawie aktualnego stanu naukowej wiedzy. W swojej bibliografii zamieszczaj też pozycje napisane przez Twojego promotora oraz te napisane przez recenzenta. Dzięki takiemu postępowaniu pokazujesz, że uznajesz ich za naukowe autorytety.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa - refleksje. 

Dla wielu studentów pisanie prac magisterskich i licencjackich z Pielęgniarstwa jest sporym balastem. Tworzenie tego tekstu wymaga od adeptów Pielęgniarstwa olbrzymiego zaangażowania oraz licznych poświęceń. Z drugiej strony, dobrze napisana praca dyplomowa z Pielęgniarstwa pozwala Tobie zdobyć olbrzymią wiedzę, która może przydać się w Twojej pielęgniarskiej karierze. Obecnie jest olbrzymi popyt na pielęgniarki i pielęgniarzy. Najprawdopodobniej będzie on jeszcze rósł, ponieważ europejskie społeczeństwa szybko się starzeją. Osoba biegła w pielęgniarskim fachu może więc liczyć na wiele, ciekawych propozycji pracy.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę licencjacką lub magisterską z Pielęgniarstwa i interesuje Ciebie profesjonalne wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Prace dyplomowe z Pielęgniarstwa - pomoc