Wyślij jedno zapytanie do wszystkich redaktorów i wybierz najlepszą ofertę! ZamówPlan pracy / Bibliografię
Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa - różne porady i ciekawe tematy

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa - różne porady i ciekawe tematy.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa jest dla wielu studentów niesamowicie stresujące i absorbujące. Z reguły, prace te stanowią analizę czynności położniczych wobec pacjentek w okresie ciąży, porodu lub połogu. W poniższym artykule przedstawiamy rozmaite wskazówki, które pomogą Tobie napisać świetną pracę dyplomową z Położnictwa. Zaprezentujemy również przykładowe motywy przewodnie tego typu prac.

Praca dyplomowa może być Twoim preludium do wymarzonej kariery w położnictwie.

Na pewno kwestią fundamentalną jest wybór odpowiedniej problematyki. Powinna być ona nie tylko ciekawa, ale również wiązać się z zadaniami, którymi będziesz się zajmować podczas swojej położniczej kariery. W poniższej tabeli prezentujemy rozmaite przykładowe tematy prac z zakresu Położnictwa. Możliwe, że któryś spośród nich zaciekawi Ciebie.

Przykładowe tematy prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa

Diagnostyka i profilaktyka lecznicza w przypadku poronienia.
Opieka położnicza nad noworodkiem przedwcześnie urodzonym z zespołem zaburzenia odżywiania.
Wykorzystanie suplementacji kwasem foliowym w położnictwie.
Ciąża w przypadku pacjentki z rakiem macicy.
Czynności położnicze wobec kobiety z ciężarną otyłością.
Opieka położnicza wobec pacjentki z epilepsją.
Charakterystyka porodu lotosowego.
Położnicza opieka nad pacjentką z chorobą Hashimoto.
Proces żywienia noworodka z bardzo niską masą urodzeniową ciała.
Technika kangurowania noworodka urodzonego przedwcześnie - analiza.
Opieka położnicza nad kobietą w okresie połogu.
Działania położnicze podczas porodu w wodzie.
Czynności położnicze wobec kobiety w okresie ciąży.
Opieka położnicza wobec ciężarnej pacjentki z nadczynnością tarczycy.
Postępowanie położnicze w przypadku poronienia.
Rola aktywności fizycznej kobiety w okresie ciąży.
Przebieg porodu u pacjentki zararażonej wirusem hiv.
Rola i zadania położonej wobec pacjentki przed porodem.
Czynności położnicze podczas porodu domowego.
Opieka położnicza nad pacjentką z niewydolnością nerek.

Z pewnością wybór odpowiedniego zagadnienia na swoją pracę dyplomową z Położnictwa może nie być łatwy. Jeśli masz jakieś problemy ze zdecydowaniem się na odpowiednie zagadnienie, to zawsze możesz skonsultować się ze swoim promotorem. On na pewno ma bardzo bogatą wiedzę dotyczącą działalności naukowej i z pewnością podpowie Tobie, jakie zagadnienie nadaje się na licencjat bądź pracę magisterską z zakresu Położnictwa. Jeśli promotor zaakceptuje zarówno problematykę Twojej pracy dyplomowej oraz jej spis treści, to możesz rozpoczynać swoją działalność naukową.

Tworzenie prac licencjackich i magisterskich z Położnictwa - kolejne cykle działalności naukowej. 

Na pewno działalność naukowa jest swego rodzaju procesem, który można podzielić na cykle. Najlepiej przedstawia proces działalności naukowej model PDCA zwany również cyklem Deminga. Generalnie model ten dzieli dany cykl działalności naukowej na etapy. Pojedynczy cykl działalności naukowej składa się więc z planowania (plan), robienie (do), ocenianie (check), a na końcu dopasowania (act). Schemat pojedynczego cyklu działalności naukowej, jakim jest pisanie pracy licencjackiej, lub magisterskiej z Położnictwa przedstawiono poniżej.

 położnictwo -prace magisterskie i licencjackie

Zacznijmy od rzeczy podstawowej, jaką jest etap planowania (plan). Tutaj podziel spis treści swojej pracy dyplomowej na części. Zaplanuj sobie,  jakie elementy swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej z Położnictwa, jak długo będziesz tworzyć. Na tym etapie będziesz tworzyć plan swojej działalności naukowej. W nim wyznaczysz swoje cele. Muszą być one mierzalne, umieszczone w danym czasie oraz realne do osiągnięcia. Przykładowo Twoim celem może być przygotowanie rozdziału teoretycznego w przeciągu 5 miesięcy na 50 stron. Jak mawiał Henry Ford "bardziej niż cokolwiek innego – przygotowanie się jest sekretem sukcesu".

Praca dyplomowa z Położnictwa może pomóc Tobie w karierze!

Kolejnym etapem cyklu działalności naukowej jest robienie (do). Tutaj po prostu tworzysz swoją pracę licencjacką bądź magisterską z Położnictwa, wykorzystując stworzony poprzednio plan. Warto tutaj wspomnieć, o typie osobowości człowieka, który odnosi sukcesy w działalności naukowej. Przede wszystkim nie może to być pesymista, który od razu się podda, jeśli wystąpią pierwsze problemy. Nie może to być również przesadny optymista, który załamie się, jeśli na horyzoncie pojawią się pierwsze przeciwności. Najlepsze efekty w działalności naukowej zostaną osiągnięte najprawdopodobniej przez realistę, który działa w sposób systematyczny.

„Działaj tak, jakby porażka była niemożliwa, a sukces pewny”.
Robin Sharma

Tutaj właśnie doszliśmy do kolejnej, ważnej rzeczy, jaką jest systematyka. Nie inaczej jest i tu.  Postaraj się więc tworzyć swoją pracę dyplomową z Położnictwa, przez dwie, trzy godziny - każdego dnia. Dzięki takiemu postępowaniu będziesz najprawdopodobniej generować dużą ilość, wartościowego materiału na swoją pracę licencjacką lub magisterską z Położnictwa. Warto podczas codziennej działalności naukowej dbać o odpowiedni poziom swojej motywacji. Jak mawiał Napoleon Bonaparte "cierpliwość, wytrwałość i trud stanowią niepokonaną kombinację sukcesu". Podsumowując, połączenie realizmu z systematyką na pewno pomoże Tobie napisać świetną pracę dyplomową z Położnictwa.

Praca dyplomowa z Położnictwa zawsze jest sporym wyzwaniem!

Następnym etapem w cyklu działalności naukowej jest ocenianie (check). Na tym etapie trzeba ocenić, czy to, co tworzysz stoi na wysokim poziomie merytorycznym. Nie ma chyba lepszego recenzenta Twojej działalności naukowej, niż właśnie Twój promotor. On na pewno określi, czy jakość kreowanego przez Ciebie materiału stoi na wysokim poziomie, czy też pewne elementy Twojej pracy dyplomowej z Położnictwa trzeba skorygować. Ścisła współpraca z promotorem jest na pewno jednym z filarów sukcesów dla Twojej działalności naukowej. Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa jest problematyczne dla tych osób, które nie współpracują się regularnie ze swoimi promotorami.

„Im większa trudność, tym większa chwała w jej pokonaniu”.
Epikur

Finalnym etapem cyklu działalności naukowej jest dopasowanie (act). Tutaj wprowadzasz po prostu poprawki, które zalecił Tobie Twój promotor. Możesz również pomyśleć o zmianach w swoim planie działalności naukowej, tak by był on bardziej realny do zastosowania. Ten ostatni etap, kończy pierwszy cykl Twojej działalności naukowej. Po tym cyklu rozpoczynasz kolejny cykl działalności naukowej, który także składa się z planowania, robienia, oceniania i dostosowania. Poniższy schemat prezentuje następowanie po sobie kolejnych cykli działalności naukowych. Cykle działalności naukowej kontynuujesz tak długo, aż napiszesz swoją pracę dyplomową z  zakresu Położnictwa na wysokim poziomie.

prace magisterskie i licencjackie z położnictwa

Kolejne porady dotyczące pisania prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa. 

Na pewno rzeczą bardzo ważną jest odpowiednia ergonomia Twojego miejsca pracy. Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa wymaga spędzania wielu godzin przed komputerem. Wyposaż się więc w wygodny fotel, który będzie zapewniał zdrowie Twojego kręgosłupa. Poza tym zwróć uwagę na swoje podstawowe źródło pracy, jakim jest komputer. Przede wszystkim musi być on sprawny oraz wyposażony w szybki Internet. Warto go również wyposażyć w dwa monitory, drukarkę oraz program antywirusowy. Dokup sobie również podkładki pod książki, dzięki którym mógłbyś w pionie analizować treść różnych, naukowych książek. Ergonomia miejsca pracy na pewno jest bardzo ważna, ponieważ przekłada się ona wprost na Twoją wydajność naukową.

Tworzenie pracy dyplomowej z Położnictwa poszerza Twoje horyzonty!

Kolejną ważną rzeczą jest bibliografia w Twojej pracy licencjackiej lub magisterskiej z Położnictwa. Postaraj się, aby znajdowały się tam pozycje nie starsze niż ostatnie 10 lat, aby mieć pewność, że bazujesz na aktualnym stanie medycznej wiedzy. W swojej bibliografii warto umieścić również pozycje napisane przez Twojego promotora oraz recenzenta Twojej pracy dyplomowej. Dzięki takiemu zabiegowi oddajesz szacunek ich naukowej działalności.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa - podsumowanie.

Z pewnością pisanie prac magisterskich i licencjackich z Położnictwa jest dla studentów sporym, intelektualnym wyzwaniem. Na pewno łatwiej mu podołasz, jeśli będziesz mieć w sobie pasję, zdyscyplinowanie oraz będziesz pisać o temacie, który jest perspektywiczny pod względem zawodowym. Osoby z wykształceniem medycznym są obecnie bardzo poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Dobrze napisana praca dyplomowa z Położnictwa może być dla Ciebie po prostu preludium do ciekawej, położniczej kariery. Mamy nadzieję, że przedstawione tutaj porady, pomogą Tobie w napisaniu świetnego licencjatu bądź pracy magisterskiej z zakresu Położnictwa. 

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę licencjacką lub magisterską z Położnictwa i interesuje Ciebie fachowe wsparcie, to zapraszamy serdecznie!
Pomoc w pracach dyplomowych z Położnictwa