Wyślij jedno zapytanie do wszystkich redaktorów i wybierz najlepszą ofertę! ZamówPlan pracy / Bibliografię
Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej -  porady i tematy.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej - konkretne porady i przykładowe tematy.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej to dla wielu studentów bardzo poważne, intelektualne wyzwanie. Poniżej prezentujemy konkretne wskazówki dotyczące tworzenia tego typu tekstów. Poza tym przedstawimy tutaj całą pulę przykładowych tematów z omawianej dziedziny. Na pewno ten artykuł usprawni Twoją działalność naukową na wielu polach.

Tworzenie pracy dyplomowej z Filologii Angielskiej jest prawdziwym wyzwaniem!

Kwestią kluczową w każdej działalności naukowej jest przede wszystkim dobór odpowiedniego tematu. W przypadku takiego kierunku jak Filologia Angielska musi być on dla Ciebie przede wszystkim interesujący. W przeciwnym przypadku tworzenie pracy dyplomowej będzie ciężką przeprawą. Bardzo często tematy z Filologii Angielskiej stanową analizę twórczości danego pisarza bądź są omówieniem działania danej metody nauki języka angielskiego. Poniżej prezentujemy cały szereg, interesujących tematów z zakresu Filologii Angielskiej. Możliwe, że któryś spośród nich przypadnie Tobie do gustu.

Tematy prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej

  • Motyw zbrodni i kary w twórczości William'a Shakespeare.
  • Różne oblicza totalitaryzmów w angielskojęzycznej literaturze.
  • Walka o władzę w utworach George R. R. Martin'a.
  • Zmagania pomiędzy złem i dobrem w twórczości Tolkiena.
  • Różne wizje postapokaliptycznego świata ukazane w brytyjskiej literaturze.
  • Angielski w Australii. Historia i cechy charakterystyczne.
  • Porównanie efektywności różnych metod nauczania języka angielskiego.
  • Nauczanie języka angielskiego przez zabawę - analiza efektywności.
  • Motywowanie osób dorosłych do nauki języka angielskiego - badanie w działaniu.
  • Motyw grzechu w twórczości Stephena Kinga.
  • Inkorporacja jako metoda nauczania języka angielskiego.
  • Nauczanie języka angielskiego metodą Total Immersion - analiza.
  • Motyw przeznaczenia w twórczości J. K. Rowling.
  • Metoda modułowa nauki języka angielskiego.
  • Obraz mężczyzny w wybranych wiktoriańskich powieściach i baśniach
  • Różne wizje przyszłości w amerykańskiej literaturze science -fiction.
  • Ciemna strona ludzkiej psychiki w twórczości Szekspira.
  • Transhumanizm w angielskiej literaturze.
  • Irlandzki angielski: Jego historia i główne cechy charakterystyczne.
  • Wolność i jej konsekwencje w twórczości Georga Byrona.
  • Metoda komunikacyjna nauki języka angielskiego - analiza efektywności.

“Znać inny język to jak posiadać drugą duszę”.
Charlemagne

Z pewnością wybór tematyki pracy magisterskiej lub licencjackiej z Filologii Angielskiej może być niełatwy. W tym problemie pomóc może Tobie zawsze Twój promotor. On ma bardzo bogatą wiedzę o działalności naukowej i na pewno będzie w stanie pomóc Tobie wybrać dobre zagadnienie na Twoją pracę dyplomową z zakresu Filologii Angielskiej. Niektórzy promotorzy mają pulę tematów, które można u nich pisać i sami proponują swoim seminarzystom rozmaite problematyki. Jeśli osoba, która Ciebie promuje, zaakceptuje tematykę Twojej pracy dyplomowej wraz z jej spisem treści, to czas rozpocząć właściwą działalność naukową.

Tworzenie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej - krok po kroku. 

Działalność naukowa z pewnością jest procesem. Dobrze ten proces charakteryzuje model PDCA lub modelem Deminga. Model ten dzieli dany proces na cykle. Pojedynczy cykl składa się z czterech etapów: planowanie (plan), robienie (do), recenzowanie (check) i dopasowanie (adjust). Pojedynczy cykl działalności naukowej, przedstawiono na poniższym schemacie.

Prace magisterskie i licencjackie z filologii angielskiej

Zacznijmy od pierwszego etapu działalności naukowej, czyli planowania. Istotą tego etapu jest określenie, jakie elementy swojej pracy licencjackiej lub magisterskiej z Filologii Angielskiej, jak długo będziesz tworzyć. W tym etapie podziel spis treści swojej pracy dyplomowej na części, a następnie ustal sobie, który spośród nich jak długo będziesz tworzyć. Jak mawiał Abraham Lincoln "każda praca jest możliwa do wykonania, jeśli podzielić ją na małe odcinki". Dokładnie takiego zabiegu musisz dokonać na tym etapie. Cele, jakie przed sobą stawiasz, muszą mieć te same cechy, co cele biznesowe. Innymi słowy, muszą być one mierzalne, realne oraz umieszczone w konkretnym czasie.

"Stwórz konkretny plan spełnienia Twojego pragnienia i bez względu na to, czy jesteś gotowy czy nie, zacznij natychmiast wprowadzać go w życie".
Napoleon Hill

Następnym etapem cyklu działalności naukowej jest już robienie (do). Tutaj po prostu piszesz swoją pracę magisterską lub licencjacką z Filologii Angielskiej, według uprzednio przygotowanego planu. Tworzenie pracy dyplomowej wymaga charakterystycznej mentalności. Na pewno dobrej pracy naukowej nie napisze pesymista, ponieważ podda się on od razu na wstępie. Z drugiej strony skrajny optymista, załamie się, gdy pojawią się pierwsze trudności. To właśnie systematyczny realista osiągnie najlepsze rezultaty, ponieważ jest on przygotowany na rozmaite przeszkody, które podczas działalności naukowej na pewno się pojawią. Pragmatyzm sprawdza się więc najlepiej nie tylko w biznesie, ale również i w nauce. 

Filologia Angielska daje Tobie szerokie kompetencje!

Olbrzymią rolę podczas pisania prac licencjackich i magisterskich z Filologii Angielskiej  odgrywa systematyka. Bez niej nie uda się Tobie napisać swojej pracy dyplomowej na wysokim poziomie. Staraj się więc pisać swoją pracę dyplomową przez minimum dwie godziny dziennie. Dzięki takiemu działaniu będziesz generować dużą ilość treści na swoją pracę naukową. Nawyk regularnego działania na pewno przyda się Tobie nie tylko podczas pisania pracy dyplomowej z Filologii Angielskiej, ale również  w biznesie lub każdej innej działalności. To, co wyróżnia najlepszych naukowców to niekoniecznie intelekt, ale właśnie systematyczny wysiłek intelektualny. Jak mawiał Einstein "geniusz to 1% talentu, 99% ciężkiej pracy". 

"Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu".

Napoleon Bonaparte

Kolejnym etapem cyklu działalności naukowej jest recenzowanie. Na tym etapie trzeba określić, czy treści, które tworzysz, stoją na wysokim poziomie, czy też są wymagane rozmaite poprawki. Nikt lepiej nie oceni jakości Twojej pracy naukowej niż właśnie Twój promotor. On na pewno ustali, co robisz dobrze, a co wymaga pilnej korekty. Jeśli pozytywnie wyraża się on o jakości Twojego materiału, to masz pewność, że zmierzasz we właściwą stronę. Konsultuj się z osobą, która Ciebie promuje regularnie, ponieważ ta ścisła współpraca przybliża Ciebie do finalnego sukcesu.  Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej jest prawdziwą gehenną, dla tych studentów, którzy działają w sposób nieregularny i nie współpracują systematycznie ze swoimi promotorami.

Praca dyplomowa z Filologii Angielskiej wymaga od Ciebie pełnej dedykacji!

Pojedynczy cykl działalności naukowej wieńczy dopasowanie (act). Tutaj wprowadzasz poprawki do swojej pracy dyplomowej z Filologii Angielskiej. W tym momencie kończy się pierwszy cykl działalności naukowej i zaczynasz kolejny cykl działalności naukowej. W nim znów planujesz, robisz, oceniasz i dostosowujesz. W tym momencie wszystko już robisz lepiej, ponieważ masz już doświadczenie płynące z pierwszego cyklu działalności naukowej. Te cykle działalności naukowej kontynuujesz tak długo, aż nie napiszesz swojej pracy dyplomowej do końca. Poniższy schemat przedstawia następowanie po sobie kolejnych cykli działalności naukowej, aż do finalnego sukcesu. W tym przypadku jest to naturalnie napisanie swojej pracy dyplomowej na wysokim poziomie. Sukces ten oznaczony jest na poniższym schemacie jako solved.

Prace magisterskie i licencjackie z filologii angielskiej -cykle

Porady dotyczące pisania prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej 

Jak mawiał Juliusz Cezar "na wojnie wielkie wydarzenia bywają wynikiem błahych przyczyn". Podobnie jest w pisaniu licencjatów oraz prac magisterskich z Filologii Angielskiej. Zadbaj więc o ergonomię swojego miejsca pracy. Tworzenie pracy dyplomowej wymaga siedzenia godzinami przed biurkiem. Zadbaj więc o wygodny fotel, który będzie gwarantował zdrowie Twojego kręgosłupa. Poza tym zaopatrz się w sprawny komputer, który będzie wyposażony w dwa monitory, drukarkę oraz program antywirusowy. Naturalnie musisz mieć również dostęp do szybkiego Internetu, aby szybko wyszukiwać niezbędne Tobie informacje. Poza tym warto również kupić sobie specjalne podkładki, które umożliwiałyby Tobie czytanie książek w pionie. Na ergonomię miejsca pracy wiele osób nie zwraca uwagi, a jest to ważny czynnik, który wpływa na wydajność działalności naukowej.

"Porażka nigdy cię nie załamie, jeśli twoje zdecydowanie w dążeniu do sukcesu będzie dostatecznie silne".
Og Mandion

Warto też zwrócić uwagę na swoją bibliografię. Zawrzyj tam pozycje napisane zarówno przez swojego promotora, jak i te napisane przez Twojego promotora. Tego typu działanie powinno zjednać Tobie dużo sympatii. Poza tym staraj się bazować na pozycjach książkowych nie starszych niż ostatnie 10 lat. Starsze pozycje dawaj do swojej bibliografii wówczas, gdy są to pozycje ponadczasowe.

Pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej - ostateczne konkluzje. 

Z pewnością pisanie prac magisterskich i licencjackich z Filologii Angielskiej jest dla wielu studentów okazją do rozwinięcia swojej znajomości języka Szekspira. Wiedza wyniesiona z takiej pracy dyplomowej może na pewno zaprocentować w przyszłości. Obecnie na rynku pracy jest olbrzymi popyt na osoby, które biegle władają językiem angielskim. Biegła znajomość angielskiego przyda się w każdej branży. Niezależnie, czy jest to logistyka, branża finansowa, czy też informatyka, biegła znajomość języka angielskiego zawsze zostanie doceniona.

Jeśli tworzysz obecnie swoją pracę dyplomową z Filologii Angielskiej i interesuje Ciebie profesjonalna pomoc, to zapraszamy serdecznie!
Pisanie prac po angielsku